Nyheter

Nya datum för ligatävlinarna i höst 2014-06-26 09:47:00
Nya datum för ligatävlinarna i höst
På grund av olika omständigheter har datumen för vissa av tävlinarna i ligan ändras. Se kalender för nya datum. Läs mer...

 
 
 

Rankinglistan uppdaterad efter Fenix Rising 4 (Sho... 2014-06-09 13:03:00
Rankinglistan uppdaterad efter Fenix Rising...
Rankinglistan är uppdaterad efter årets åttonde tävling enligt nedan. Läs mer...

 
 
 

Resultat Fenix Rising 4 2014-06-01 09:21:00
Resultat Fenix Rising 4
Resultaten från Fenix Rising 4 som arrangerades i Helsingborg den 31:e maj är klara. Läs mer...

 
 
 

Fightcard klart för Fenix Rising 4 2014-05-27 14:03:00
Fightcard klart för Fenix Rising 4
Fightcard för Fenix Rising 3 som arrangeras på Fenix MMA, Kadettgatan 2, Helsingborg lördagen den 31:e maj är klart. Det består av 19 shootfighti... Läs mer...

 
 
 

Arkiv

 
 
 
 
 
Slutgiltig rankinglista SSL 2011
 

Slutgiltig rankinglista SSL 2011

2011-11-07 14:57:00

 

Här kommer den slutgiltiga rankinglistan för SSL 2011. De personer som ligger 1:a respektive 2:a kommer erbjudas titelmatch och de som ligger 3:a och 4:a får erbjudande om bronsmatcher. Dessa matcher går i Helsingborg den 3:e december.

 

DAMER
Lättvikt
-60 kg
1. Ringblom Gabriella Stockholm Shoot 1690
2. Jutila Sara Frontier MMA 1417
3. Darabi Iman Valletuna Boxing Camp 1356
4. Hellqvist Lena Skellefteå Kampidrott 1331
5. Hamberg Johanna Nacka Dojo 1232
6. Hammersten Anny Katrineholm BJJ 1133
6. Leijonancker Sofie Bålsta Dojo 1133


Tungvikt
+60 kg
1. Johansson Rebecca Gladius MMA 1272
2. Kianzad Pannie Kaisho MMA 1269
3. Wilhelmsson Novie Pancrase Gym 1210

HERRAR

Bantamvikt
-61,2 kg
1. Le Binh Son Gladius MMA 2190
2. Manning David Frontier MMA 1863
3. Emanuelsson Johan Gladius MMA 1612
4. Fakhro Mohamed Frontier MMA 1272
5. Tesell Eric Liljeholmens BJJ 1210
6. Elhoss Mahmoud Frontier MMA 1133
6. Johansson Alexander Kaisho MMA 1133
6. Khalmatov Abdulaziz Märsta Alliance 1133
6. Larsson Kevin Landskrona Shotokan Academy 1133
6. Sesic Deni Frontier MMA 1133


Fjädervikt
-65,8 kg
1. Liban Abdi Stockholm Shoot 2405
2. Nolhage Rasmus Frontier MMA 2325
3. Freyschuss Jesper Mjölby Fight Gym 2249
4. Persson Marcus Kaisho MMA 2040
5. Minge Jensen Gladius MMA 1664
6. Herrera Romeno Sebastian Gladius MMA 1586
6. Derbas Afif Frontier MMA 1586
8. Ahlbäck Linus Gladius MMA 1519
9. Johansson Raymond Escalate MMA 1508
10. Barkfjärd Jesper Bålsta Dojo 1452
11. Warsan Aram KFUM Fightzone 1417
12. Ekholm Robert Liljeholmens BJJ 1344
12. Gruvaeus Axel Kampsportscentret Linköping 1344
14. El-Madhoun Mohammad Frontier MMA 1331
15. Karan Ahmet Stockholm Shoot 1272
15. Nabizadeh Sebgatollah Hilti Uppsala 1272
15. Tumturk Fatih Stockholm Shoot 1272
18. Rafigh Edris Hilti Uppsala 1246
19. Jostelius Fredrik Gladius MMA 1210
19. Peterzen Anton Kampsportscentret Linköping 1210
19. Runstad Niklas Gladius MMA 1210
22. Dehn Henrik Kristianstand Budokwai 1133
22. Hecimovic Filip GGvv Fightclub Värnamo 1133
22. Manitski Mattias Stockholm Shoot 1133
22. Nguyen Vann Frontier MMA 1133
22. Sabah Martin Valletuna Boxing Camp 1133
22. Sastre Antony Gladius MMA 1133
22. Souza Monteiro Hilton Jr Escalate MMA 1133
22. Stroil Adnan Samurai BJJ Jönköping 1133


Lättvikt
-70,3 kg
1. Ersoy Michel Kungsängen Kampsport 2609
2. Fredriksson Martin Pancrase Gym 2584
3. Gidlöv Robin Gladius MMA 2459
4. Mehdawe Ismael KFUM Fightzone 2349
5. Kartrud Andreas Frontier MMA 2094
6. Arell Niklas Pancrase Gym 1586
7. Ahlqvist Emil Örebro MMA 1452
8. Varadiamn Said Hilti Uppsala 1440
9. Lundin Filipe KFUM Fightzone 1428
9. Thörewik Simon Gladius MMA 1428
10. Rydqvist Karl Kaisho MMA 1417
11. Löwenberg Joel Gladius MMA 1396
12. Akbari Ariann Valletuna Boxing Camp 1356
13. Nordqvist Linde Carl Valletuna Boxing Camp 1344
14. Larsson Emil Adrenaline Fighters 1272
15. Adler Sebastian Nacka Dojo 1246
15. Tunc Michael Valletuna Boxing Camp 1246
17. Ayih Opuko Liljeholmens BJJ 1232
17. Svensson Per Liljeholmens BJJ 1232
19. Dowlatyar Roomiani Arash Hilti Uppsala 1210
19. Ruev Alexander Söders Fight Gym 1210
19. Ryrland Peter Pancrase Gym 1210
19. Svensson Jonatan Adrenaline Fighters 1210
19. Tekle Semre RenYi FightCamp 1210
19. Vidmark Niklas Pancrase Gym 1210
25. Bashir Salman KFUM Fightzone 1133
25. Björn Patric Gladius MMA 1133
25. Bodfält Thomas Nacka Dojo 1133
25. Bonde Jens Kaisho MMA 1133
25. Eckeskog Jonas Märsta Alliance 1133
25. Frank Henrik Gladius MMA 1133
25. Fält Johannes Örebro MMA 1133
25. Hagqvist Filip RenYi FightCamp 1133
25. Khosravi Saman Gladius MMA 1133
25. Nilsson Andreas Båstad Grappling 1133
25. Shi Henry Valletuna Boxing Camp 1133
25. Thoor Niklas Pancrase Gym 1133
25. Töllenius Niklas Adrenaline Fighters 1133
25. Ziryan Sipan Hilti Uppsala 1133


Weltervikt
-77,1 kg
1. Halvorsen Martin Pancrase Gym 2261
2. Wideman Lucas Gladius MMA 2118
3. Freyschuss Matthias Mjölby Fight Gym 2058
4. Ekberg Fredrik Kaisho MMA 1995
5. Karan Aziz Stockholm Shoot 1946
6. Widman Oskar Stockholm Shoot 1905
7. Nejdebring Johan Frontier MMA 1904
8. Homjakovs Dmitrijs Pancrase Gym 1862
9. de Toro David Gladius MMA 1704
10. Kardell Dan Mjölby Fight Gym 1620
11. Manning Robin Frontier MMA 1612
11. Stigenberg Christian Söders Fight Gym 1612
13. Lind Henrik KFUM Fightzone 1586
14. Dogan Haci Firat Kampsportscentret Linköping 1573
15. Enkamp Oliver Combat Academy 1464
15. Holmgren Freddie Gladius MMA 1464
17. Granholm Richard Stockholm Shoot 1428
17. Westermark Pontus Combat Academy 1428
19. Sundvall Marcus Pancrase Gym 1421
19. Dyrestam Rasmus Kaisho MMA 1421
21. Eriksson Marcus Gladius MMA 1417
21. Johansson Christopher Adrenaline Fighters 1417
21. Viborg Jonatan Mjölby Fight Gym 1417
24. Kralj Zvonimir Frölunda Kampsport Center 1396
25. Akgun Bilal Stockholm Shoot 1356
25. Andersson Patrick Örebro MMA 1356
26. Pettersson Ulf Pancrase Gym 1344
27. Ekström Patrik Gladius MMA 1283
28. Strandberg Matthias Landskrona Shotokan Academy 1272
29. Nyman Linus Coluseum Skövde 1269
30. Borninger Oskar Combat Academy 1246
30. Fransson Robert Pancrase Gym 1246
32. Ahl Dennis Gladius MMA 1232
32. Berg Martin Kampsportscentret Linköping 1232
32. Gottfridsson Victor Frontier MMA 1232
32. Hellström Patrik RenYi FightCamp 1232
32. Kallin Omar Pancrase Gym 1232
32. Pepic Damir Gladius MMA 1232
32. Rayat Pooya Söders Fight Gym 1232
32. Wallin Dyall Dexter Gladius MMA 1232
40. Aastrup Sebastian Bålsta Dojo 1210
40. Brandt Mathias Malmö Boxing Academy 1210
40. Flores Fernando RenYi FightCamp 1210
40. Inostroza Manuel Stockholm Shoot 1210
40. Källgren Pontus Valletuna Boxing Camp 1210
40. Tesic Milos Valletuna Boxing Camp 1210
40. Zoetterman Kim Märsta Alliance 1210
47. Andersson Niklas GGvv Fightclub Värnamo 1133
47. Bergmark-Jimenez Viktor Stockholm Shoot 1133
47. Cavallin Johannes Frontier MMA 1133
47. El-Hoss Mohammed Frontier MMA 1133
47. Enkamp Jesse Combat Academy 1133
47. Eriksson David Valletuna Boxing Camp 1133
47. Fridlizius Joel Kött FC 1133
47. Greisson Erik Frontier MMA 1133
47. Gustafsson Per RenYi FightCamp 1133
47. Larsson Martin Kampsportscentret Linköping 1133
47. Lindberg Kenny Bålsta Dojo 1133
47. Lindén Magnus Gladius MMA 1133
47. Markovic Predrag Hilti Stockholm 1133
47. Naseer Ovais Pancrase Gym 1133
47. Nellbro Peter Gladius MMA 1133
47. Olofsson Sebastian Båstad Grappling 1133
47. Pousette Magnus RenYi FightCamp 1133
47. Sadik Sadik Combat Academy 1133
47. Stajcic Danijel Valletuna Boxing Camp 1133
47. Sundström Lars Stockholm Shoot 1133
47. Wallin Daniel Gladius MMA 1133
47. Westlund Adam Söders Fight Gym 1133
47. Väisänen Marko Kampsportscentret Linköping 1133


Mellanvikt
-83,9 kg
1. Engman Robin Malmö Boxing Academy 1834
2. Rosenholm Simon Pancrase Gym 1820
3. Carlsson Eric Frölunda Kampsport Center 1664
4. Björn Mattias Valletuna Boxing Camp 1652
5. Meuller Björn Frontier MMA 1505
6. Falk Andreas Gladius MMA 1491
7. Persson Joel RenYi FightCamp 1488
8. Infante Christian Båstad Grappling 1452
9. Franklin Per Gladius MMA 1440
10. Varedian Navid Hilti Uppsala 1428
11. Jörsved Mattias Gladius MMA 1380
12. Fasth Dennis Bålsta Dojo 1356
13. Alnemark Andreas Frontier MMA 1344
14. Grezin Kevin Kaisho MMA 1272
14. Nilsson Jonas Kaisho MMA 1272
16. Nilsson Alexander Kampsportscentret Linköping 1232
17. Nilsson Ola Frontier MMA 1232
17. Sarman Håkan Team Gringo 1232
17. Sjöström Jonas Nordic Fighters 1232
20. Allard Tobias Pancrase Gym 1210
20. Brandstedt Jonas Kungsängen Kampsport 1210
20. Dahl Anders Frontier MMA 1210
20. Jansson Niclas Escalate MMA 1210
20. Päkkilä Robert Gladius MMA 1210
25. Admoni Adam Gladius MMA 1133
25. Bjerkander Erik Adrenaline Fighters 1133
25. Engström Andreas Nordic Fighters 1133
25. Eriksson Oskar Gladius MMA 1133
25. Gustafsson Jonathan Adrenaline Fighters 1133
25. Kader Honar Hilti Uppsala 1133
25. Kalasniemi Niko Kungsängen Kampsport 1133
25. Knuts Julius Nacka Dojo 1133
25. Moberg Linus Nacka Dojo 1133
25. Rosholm Robert Adrenaline Fighters 1133
25. Sangüesa Marco Stockholm Shoot 1133
25. Svensson Daniel Gladius MMA 1133
25. Ungerbäck Jonas Escalate MMA 1133
25. Wall Mike Fenix Martial Arts 1133
25. Wollbrant Conny Gladius MMA 1133


Lätt tungvikt
-93,0 kg
1. Pranjic Zeljko Valletuna Boxing Camp 2138
2. Larssen Sofus Kaisho MMA 1905
3. Johansson Marcus Alive FC 1845
4. El Idrissi Ali Stockholm Shoot 1690
5. Andersson Marcus Örebro MMA 1468
6. Valle Manrique Carlos Kungsängen Kampsport 1464
7. Bartiosak Lukasz Kaisho MMA 1344
8. Eriksson Jacob Telge MMA 1210
9. Andersson Mattias Nordic Fighters 1133
9. Ekman Dan Kaisho MMA 1133
9. Haglund Tony Shoot Varberg 1133
9. Johansson Mattias Combat Academy 1133
9. Karlsson Peter GGVV Fightclub 1133
9. Kasumovic Alen GGVV Fightclub 1133
9. Lund Håkan Nordic Fighters 1133
9. Nilsson Jonas Båstad Grappling 1133
9. Nygren Christian Alive FC 1133
9. Nyman Gustav Nacka Dojo 1133
9. Olsson Henrik Karlshamn Fightcenter 1133


Tungvikt
-120,2kg
1. Hansson Marcus Malmö Boxing Academy 1612
2. Andersson Mats Kaisho MMA 1568
3. Sten Martin Frontier MMA 1464
4. Mathlouthi Sabri Combat Academy 1343
5. Andreasson Freddy Gladius MMA 1283
6. Albrektsson Karl Pancrase Gym 1232
7. Kostic Leo KFUM Fightzone 1232
8. Andersson Alexander Borås Fightgym 1210
8. Claesson Jonas Stockholm Shoot 1210
10. Gustafsson Robert Gladius MMA 1133
10. Krus Jonas Örebro MMA 1133
10. Ohlsson Andreas Frontier MMA 1133
10. Sundberg Niklas Kaisho MMA 1133


-56,7 kg (flugvikt) samt +120,2 kg (supertungvikt)
Inga tävlande